Ливърпул записа 25-а поредна домакинска победа в Премиър лийг, след като надигра

...

Ливърпул загря за Уембли с бой над Лутън

Ливърпул записа 25-а поредна домакинска победа в Премиър лийг, откакто надигра с 4:1 Лутън на " Анфийлд " в дуел от 26-ия кръг, който бе изтеглен напред поради обстоятелството, че в края на седмицата мърсисайдци излизат против Челси на " Уембли " във финала за " Карабао Къп ".

Мърсисайдци бяха притиснати от съществени кадрови проблеми поради многото травми и за следващ път през сезона не изиграха пълноценно първо полувреме, като на почивката губеха след гол на Чиедози Огбене още в 12-ата минута.

За кой ли път през акцията обаче отборът на Юрген Клоп сподели напълно друго лице през втората част, когато смаза своя противник и означи четири безответни гола посредством Вирджил Ван Дайк (56`), Коди Гакпо (58`), Луис Диас (71`) и Харви Елиът (90`).

Така Ливърпул, който не съумя да завоюва гостуването си на Лутън при започване на сезона (1:1), още веднъж усили задатъка си на върха в Премиър лийг надлежно на четири и на пет точки пред Манчестър Сити и Арсенал, които обаче ще бъдат с мач по-малко до уикенда.
Източник: lupa.bg